Essity jest światowym liderem branży higienicznej i ochrony zdrowia. Celem naszej działalności jest poprawianie komfortu życia poprzez dostarczanie niezbędnych produktów i rozwiązań. Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach pod wiodącymi światowymi markami TENA i Tork oraz lokalnymi silnymi markami, takimi jak JOBST, Leukoplast, Libero, Libresse, oraz Zewa. Firma Essity zatrudnia ok. 46 000 pracowników na całym świecie a siedziba główna Essity mieści się w Sztokholmie, w Szwecji. 

W Polsce Essity jest jedną z 15 największych firm medycznych w Polsce, zatrudnia 750 pracowników a także jest 3 największym eksporterem medycznym w kraju. W Polsce nasza firma reprezentowana jest poprzez marki takie jak: TENA (artykuły higieniczne), Leukoplast (opatrunki), JOBST (kompresja medyczna) czy Actimove (ortopedia miękka). Kluczową marką Essity jest TENA, czyli produkty higieniczne dedykowane pacjentom z nietrzymaniem moczu. TENA zajmują czołową pozycję na polskim rynku w swojej kategorii. 

Na całym świecie Essity przywiązuje ogromną wagę do problemów związanych z klimatem i ochroną środowiska i aktywnie wspiera zrównoważoną i cyrkularną gospodarkę na rzecz zdrowia społeczeństwa.